
IE2 AC-motorer
YE2-serien IE2 hög-effektiv trefas induktionsväxelströmsmotorer-
IE2 AC-motorer
YE2-serien IE2 hög-effektiv trefas induktionsväxelströmsmotorer-
Ramstorlek: 63-355
Uteffekt: 0,12-315 kW
Guangzhou Haoqing Mechanical And Electrical Equipment Co., Ltd. är en av de ledande tillverkarna och leverantörerna av ie2 växelströmsmotorer i Kina. Välkommen att köpa hög-ie2 AC-motorer tillverkade i Kina här från vår fabrik. Alla skräddarsydda produkter är med hög kvalitet och lågt pris.
| YE2-serien IE2 hög-effektiv trefas induktionsväxelströmsmotorer- | |
| Ramstorlek | 63-355 |
| Uteffekt | 0,12-315 kW |
| Märkspänning | 380 V,400 V,415 V,440 V , 460 V ,550V,660V,690V |
| Bedömd frekvens | 50 Hz, 60 Hz |
| Isoleringsklass | F eller H |
| Tull | S1 |
| Skyddsklass | Helt sluten typ, IP54, IP55, IP56 |
| Kylningsmetod | IC411, IC416, IC410, IC511 |
| Montering | B3,B35,V1,V5,V6,B5 |
| Omgivningstemperatur | -20 grader -40 grader Annan temperatur kan anpassas |
| Höjd över havet | Mindre än eller lika med 1000 m Annan höjd kan anpassas |
| Statorspole | 100 % ren koppar genom vakuumtrycksimpregnering (VPI) |
| Termistor (PTC,PT100), Värmare finns tillgänglig på begäran | |
| Rotorspole | Ekorre-Bur |
| Standard | IEC60034, IEC-motorer |
| Eff. Klass | IE2 hög-effektivitet |
| Långt skaft kan anpassas | |
Produktöversikt:
Den trefasa asynkrona AC-motorn(IE2) i YE2-serien är i linje med den tredje effektivitetsstandarden (IE2) i bestämmelserna i GB 18613-2012, energieffektivitetsgränsen och energieffektivitetsklassningen för små och medelstora- trefasasynkronmotorer. Och förbättringen av effektiviteten i dess design är i linje med statens krav på energibesparing och förbrukningsminskning av tillverkningssektorn.
YE2-seriens motorer med monteringsmått i enlighet med standard IEC60034, Den har bra egenskaper som optimal struktur, attraktivt utseende, lågt ljud, hög effektivitet, hög skyddsklass samt hög isoleringsklass. YE2-seriens motorer kan användas i stor utsträckning i olika typer av maskiner för allmän användning som fläktar, pumpar, verktygsmaskiner, kompressorer, transport och så vidare.
För mer tekniska data och dimensioner på motorer, vänligen kontakta oss



Populära Taggar: ie2 växelströmsmotorer, Kina ie2 växelströmsmotorer tillverkare, leverantörer, fabrik, Explosionssäker motor, IE4 induktionsmotorer, NEMA-standardmotorer, VHS Motors, Vibrationsmotorer, YH-serien trefasiga marinmotorer
Skicka förfrågan









