
IE4 induktionsmotorer
YE4-serien IE4 Super Premium Effektivitet Energisparande elmotorer
Ramstorlek: 80-400
Uteffekt : 0,75-500 kW
Märkspänning: 380 V, 400 V, 415 V, 440 V, 460 V, 550 V, 660 V, 690 V
Märkfrekvens: 50 Hz, 60 Hz
Guangzhou Haoqing Mechanical And Electrical Equipment Co., Ltd. är en av de ledande tillverkarna och leverantörerna av ie4 induktionsmotorer i Kina. Välkommen att köpa hög-ie4-induktionsmotorer tillverkade i Kina här från vår fabrik. Alla skräddarsydda produkter är med hög kvalitet och lågt pris.
|
YE4-serien IE4 Super Premium Effektivitet Energisparande elmotorer |
|
| Ramstorlek | 80-400 |
| Uteffekt | 0,75-500 kW |
| Märkspänning | 380 V,400 V,415 V,440 V , 460 V ,550V,660V,690V |
| Nominell frekvens | 50 Hz, 60 Hz |
| Isoleringsklass | F eller H |
| Tull | S1 |
| Skyddsklass | Helt sluten typ, IP55, IP56 |
| Kylningsmetod | IC411, IC416, IC410, IC511 |
| Montering | B3,B35,V1,V5,V6,B5 |
| Omgivningstemperatur | -20 grader -40 grader Annan temperatur kan anpassas |
| Höjd över havet | Mindre än eller lika med 1000 m Annan höjd kan anpassas |
| Statorspole | 100 % ren koppar genom vakuumtrycksimpregnering (VPI) |
| Termistor (PTC,PT100), Värmare finns tillgänglig på begäran | |
| Rotorspole | Ekorre-Bur |
| Standard | IEC60034, IEC-motorer |
| Eff. Klass | IE4 Super Premium effektivitet |
| Långt skaft kan anpassas | |
Produktöversikt:
Den trefasa asynkrona AC-motorn (IE4) i YE4-serien är i linje med Super Premium Efficiency-standarden (IE4) i bestämmelserna i GB 18613-2012 "energieffektivitetsgränsen och energieffektivitetsklassningen för små och medelstora-trefas asynkronmotorer".
Denna motor använder överlägsna råmaterial och har genomgått en optimerad design. Följaktligen uppvisar den högre effektivitet. YE4-serien motorer
För mer teknisk data och dimensioner på motorer, vänligen kontakta oss



Populära Taggar: ie4 induktionsmotorer, Kina ie4 induktionsmotorer tillverkare, leverantörer, fabrik, Marinmotorer, Motorer för kranar och metallurgiska tillämpningar, NEMA-standardmotorer, Lindade rotormotorer, YH-serien trefasiga marinmotorer, YZR YZ-seriens induktionsmotorer för kranar och metallurgiska tillämpningar
Skicka förfrågan









