
Y-H-seriens trefasiga-marinmotorer
Y-H-seriens trefasiga-marinmotorer
Certifikat: Global Certificate of Classification
Ramstorlek: 80-400
Uteffekt: 0,55-450 kW
Märkspänning: 380 V, 440 V, annan spänning kan anpassas
Märkfrekvens: 50 Hz, 60 Hz
Guangzhou Haoqing Mechanical And Electrical Equipment Co., Ltd. är en av de ledande tillverkarna och leverantörerna av y-h serie tre-marinmotorer i Kina. Välkommen att köpa hög-y-h serie tre-trefasmotorer tillverkade i Kina här från vår fabrik. Alla skräddarsydda produkter är med hög kvalitet och lågt pris.
|
Y-H-seriens trefasiga-marinmotorer |
|
| Certifikat | Globalt certifikat för klassificering |
| Ramstorlek | 80-400 |
| Uteffekt | 0,55-450 kW |
| Märkspänning | 380 V, 440 V , annan spänning kan anpassas |
| Nominell frekvens | 50 Hz, 60 Hz |
| Isoleringsklass | F ,H |
| Tull | S1, annan plikt kan anpassas |
| Skyddsklass | IP44,IP55,IP56,IP65,IP66 |
| Kylningsmetod | IC411, annan kylmetod kan anpassas |
| Montering | B3,B35,V1,V5,V6,B5 |
| Omgivningstemperatur |
Omgivningstemperatur: -0 grader -45 grader |
| Höjd över havet | 0 m |
| Statorspole | 100 % ren koppar genom vakuumtrycksimpregnering (VPI) |
| Termistor (PTC,PT100), Värmare finns tillgänglig på begäran | |
| Rotorspole | Ekorre-Bur |
| Långt skaft kan anpassas | |
Produktöversikt:
- Y-H-seriens marin tre-fas asynkronmotor, Lämplig för att köra olika maskiner på fartyg, såsom pumpar, ventilation, separatorer, hydrauliska maskiner och annan hjälputrustning, den har fördelarna med hög effektivitet och högt startvridmoment, och har 11 globala certifieringskvalifikationer.
- Produktfunktion:Fuktsäker, mögelsäker, salt-spraysäker, korrosionssäker
För mer teknisk data och dimensioner på motorer, vänligen kontakta oss



Populära Taggar: y-h serie tre-fas marinmotorer, Kina y-h serie trefas marinmotorer tillverkare, leverantörer, fabrik, Varmvalsmotorer, IE1 Elmotorer, NEMA-standardmotorer, Lindade rotormotorer, YH-serien trefasiga marinmotorer, YGFFB-185-TH
Skicka förfrågan










