
YG-serien AC-motorer för bordsrullar
YG-serien AC-motor för bordsrulle
Ramstorlek: 112-225
Uteffekt: 0,3-15 kW
Märkspänning: 380 V, 400 V, 415 V, 440 V, 460 V, 550 V, 660 V, 690 V
Märkfrekvens: 50 Hz, 60 Hz
Isolationsklass: F eller H
Guangzhou Haoqing Mechanical And Electrical Equipment Co., Ltd. är en av de ledande tillverkarna och leverantörerna av yg-seriens växelströmsmotorer för bordsrullar i Kina. Välkommen att köpa hög-yg-seriens AC-motorer för bordsrullar tillverkade i Kina här från vår fabrik. Alla skräddarsydda produkter är med hög kvalitet och lågt pris.
|
YG-serien AC-motor för bordsrulle |
|
| Ramstorlek | 112-225 |
| Uteffekt | 0,3-15 kW |
| Märkspänning | 380 V,400 V,415 V,440 V , 460 V ,550V,660V,690V |
| Nominell frekvens | 50 Hz, 60 Hz |
| Isoleringsklass | F eller H |
| Tull | S5-40%, Inverter Duty, VFD Duty kan anpassas |
| Skyddsklass | Helt sluten typ, IP55, IP65 |
| Kylningsmetod | IC410, annan kylmetod kan anpassas |
| Montering | B3,B35,V1,V5,V6,B5 |
| Omgivningstemperatur | -20 grader -50 grader, annan temperatur kan anpassas |
| Höjd över havet | Mindre än eller lika med 1000 m Annan höjd kan anpassas |
| Statorspole | 100 % ren koppar genom vakuumtrycksimpregnering (VPI) |
| Termistor (PTC,PT100), Värmare finns tillgänglig på begäran | |
| Rotorspole | Ekorre-Bur |
| Standard | IEC60034, IEC-motorer |
| Antal stolpar | 4-20P |
| Långt skaft kan anpassas | |
Produktöversikt:
- YG-seriens trefasmotorer för rullbord är den nya generationen baserad på JG2-seriens motorer. Dess omfattande prestanda är jämförbar med liknande produkter som säljs internationellt. De har följande funktioner:
- Monteringsmåttet för motorer i YG-serien överensstämmer med IEC-standarden. Skyddsgraden för kapsling är IP54. Typen av kylning är IC410. Märkspänningen är 380V. Nominell frekvens är 50 Hz. Kopplingslådan är placerad på vänster sida av motorerna sett från axelförlängningen. Motorerna har en {8} plintlåda med fullt uttag och en plintlåda. jordningsanslutning.
- YG-seriens motorer kan klassificeras som typ YGa och typ YGb efter slutanvändning. YGa-motorer har högt blockerande vridmoment, låg blockeringsström, hög dynamisk konstant, mjuk mekanisk karakteristik, etc och kan ofta starta, bromsa och backa. Motorerna används främst för att driva valsen av arbetsbord inom metallurgisk industri och liknande arbetsförhållanden. YGb-motorer har hög effekt, hög verkningsgrad, brett justerbart varvtalsområde, hårda mekaniska egenskaper etc. Motorerna används främst för att driva rullen på transportbord inom metallurgisk industri och liknande arbetsförhållanden.
- YGa-motorer är isoleringsklass H. och dess nominella drifttyp är S5, som väljs enligt låsmoment och dynamisk konstant med matchande driftcykel. FC representerar arbetscykeln och FC är 15 %, 25 %, 40 % eller 60 %. Kraften hos YGa-motorer i tabellen med tekniska data är utformad under förutsättning av kontinuerlig drift och endast för referens.
- YGb-motorer är isoleringsklass F och den nominella drifttypen är S1, som väljs under villkoret av kraften för kontinuerlig drift.
- YG-seriens motorer kan justeras med växelriktare. YGa-motorer kan justeras från 20 till 80Hz och YGb-motorer kan justeras från 5 till 80 Hz. Kontakta vår tekniska avdelning om du behöver andra data som skiljer sig från tabellen med tekniska data.
För mer teknisk data och dimensioner på motorer, vänligen kontakta oss


Populära Taggar: yg-serien växelströmsmotorer för bordsrullar, Kina yg-seriens växelströmsmotorer för bordsrullar, tillverkare, leverantörer, fabrik, 3-fas asynkrona växelströmsmotorer, Explosionssäker motor, Varmvalsmotorer, VHS Motors, YH-serien trefasiga marinmotorer, YBX3-serien explosionssäkra trefas-induktionsmotorer
Skicka förfrågan










