
YGFFB265-TH Kundspecifika motorer för bordsrullar
YGFFB265-TH Motorer för bordsrulle
Anpassade mått
Uteffekt: 2,1 kW
Märkspänning: 380 V
Märkfrekvens: 60 Hz
Guangzhou Haoqing Mechanical And Electrical Equipment Co., Ltd. är en av de ledande tillverkarna och leverantörerna av ygffb265-:e kundspecifika motorer för bordsrullar i Kina. Välkommen att köpa högkvalitativa ygffb265-th kundspecifika motorer för bordsrullar tillverkade i Kina här från vår fabrik. Alla skräddarsydda produkter är med hög kvalitet och lågt pris.
| Anpassade mått | |
| Uteffekt | 2,1 kW |
| Märkspänning | 380 V |
| Nominell frekvens | 60 Hz |
| Isoleringsklass | H |
| Tull | S1 |
| Hastighet | 575 RPM |
| polacker | 12 P |
| Skyddsklass | Helt sluten Typ IP54 |
| Kylningsmetod | IC410 |
| Montering | Anpassad |
| Omgivningstemperatur | -20 grader -50 grader |
| Höjd över havet | Mindre än eller lika med 1000 m |
| Statorspole | 100 % ren koppar genom vakuumtrycksimpregnering (VPI) |
| Rotorspole | Ekorre-Bur |
| Standard |
Anpassade motorer, icke-standardmotorer |
Produktöversikt:
YGFFB265-TH-motorer för bordsrullar, anpassade för Asia Steel i Filippinerna.
Storleken och parametrarna för denna motor är anpassade enligt kundens krav, perfekt ersätter de europeiska och amerikanska produkterna på den ursprungliga produktionslinjen
För detaljerade parametrar och ritningar av denna motor, vänligen kontakta oss.
Populära Taggar: ygffb265-th kundspecifika motorer för bordsrullar, Kina ygffb265-th kundspecifika motorer för bordsrullar, tillverkare, leverantörer, fabrik, Explosionssäker motor, IE2 AC-motorer, IE2 högeffektiva motorer, VHS Motors, YBX3-serien explosionssäkra trefas-induktionsmotorer, YVF-serien asynkronmotor med variabel frekvens
Skicka förfrågan







