
YR Series Low Voltage Slip-Ring AC Motors
YR Series Slip-Ring AC Motors (Wound Rotor Motors)
Ramstorlek: 132-450
Uteffekt: 3-800 kW
Märkspänning: 380 V, 400 V, 415 V, 440 V, annan spänning kan anpassas
Märkfrekvens: 50 Hz, 60 Hz
Guangzhou Haoqing Mechanical And Electrical Equipment Co., Ltd. är en av de ledande tillverkarna och leverantörerna av växelströmsmotorer för lågspänningsslip- i yr-serien i Kina. Välkommen att köpa hög-lågspänningsslip-växelströmsmotorer i yr-serien tillverkade i Kina här från vår fabrik. Alla skräddarsydda produkter är med hög kvalitet och lågt pris.
|
YR Series Slip-Ring AC Motors (Wound Rotor Motors) |
|
| Ramstorlek | 132-450 |
| Uteffekt | 3-800 kW |
| Märkspänning | 380 V, 400 V, 415 V, 440 V , annan spänning kan anpassas |
| Nominell frekvens | 50 Hz, 60 Hz |
| Isoleringsklass | F eller H |
| Tull | S1, annan plikt kan anpassas |
| Skyddsklass | Helt sluten typ, IP55 |
| Kylningsmetod | IC411, annan kylmetod kan anpassas |
| Montering |
B3,B35,V1,V5,V6,B5 |
| Omgivningstemperatur |
-20 grader -40 grader, annan temperatur kan anpassas |
| Höjd över havet |
Mindre än eller lika med 1000 m Annan höjd kan anpassas |
| Statorspole |
100 % ren koppar genom vakuumtrycksimpregnering (VPI) |
| Termistor (PTC,PT100), Värmare finns tillgänglig på begäran | |
| Rotorspole |
Sårad-rotor, 100 % ren koppar |
| Standard | IEC60034, IEC-motorer |
| Rotorspänning |
Var anpassad |
| Långt skaft kan anpassas | |
Produktöversikt:
YR Low Voltage Three-Phase Slip Ring Motors är en tre-{1}}fas asynkronmotor med sluten rotor, är den nya generationens produkt med uppdaterad design i Kina. Effektklassen och monteringsstorleken för denna seriemotor tillämpas på den internationella standarden IEC72. Motorn kan få bra startprestanda (vid mindre startström, större startvridmoment) och varvtalsreglering med litet område genom rotorslinga extern anslutning till motstånd. Den används flitigt när det krävs större startmoment än squirrel-burrotormotor; eller när elstängselkapaciteten inte räcker till för att starta squirrel-burrotormotor, frekvent start, längre starttid eller ansluten elektrisk axel som synkron transmission. Till exempel metallskärmaskin, kross, klotkvarn, kompressor, sockerkvarn, ankarspel, drivrem och annan erforderlig mekanisk utrustning för tung-start och kort-överbelastning. Motorn har fördelar eftersom hög effektivitet, överbelastningskapacitet, lågt ljud, små vibrationer, pålitlig struktur, vacker form och så vidare, speciellt lämplig för separat eller sorterad export, eller blandad med importutrustning, har blivit vår viktigaste exportprodukt.
För mer teknisk data och dimensioner på motorer, vänligen kontakta oss





Populära Taggar: yr-serien lågspänningsslip-ring växelströmsmotorer, Kina yr-serien lågspänningsslip-ring växelströmsmotorer, tillverkare, leverantörer, fabrik, Varmvalsmotorer, IE1 Elmotorer, IE2 AC-motorer, IE4 energibesparande växelströmsmotorer, YBFJ-serien stålvalsande induktionsmotorer med variabel frekvens, YGFFB 185 TH kundspecifika motorer för bordsrullar
Skicka förfrågan











