
YZR YZ-serien induktionsmotorer för kranar och metallurgiska applikationer
YZR YZ-serien induktionsmotorer för kranar och metallurgiska applikationer
Ramstorlek: 112-400
Uteffekt: 1,6-200 kW
Märkspänning: 380 V, 400 V, 415 V, 440 V, 460 V, 550 V, 660 V, 690 V
Märkfrekvens: 50 Hz, 60 Hz
Guangzhou Haoqing Mechanical And Electrical Equipment Co., Ltd. är en av de ledande tillverkarna och leverantörerna av yzr yz-serien induktionsmotorer för kranar och metallurgiska applikationer i Kina. Välkommen att köpa induktionsmotorer i yzr yz-serien av hög-kvalitet för kranar och metallurgiska applikationer tillverkade i Kina här från vår fabrik. Alla skräddarsydda produkter är med hög kvalitet och lågt pris.
| YZR YZ-serien induktionsmotorer för kranar och metallurgiska applikationer | |
| Ramstorlek | 112-400 |
| Uteffekt | 1,6-200 kW |
| Märkspänning | 380 V,400 V,415 V,440 V , 460 V ,550V,660V,690V |
| Nominell frekvens | 50 Hz, 60 Hz |
| Isoleringsklass | F eller H |
| Tull | S2, S3, S4, S5 Övriga uppgifter kan anpassas |
| Skyddsklass | Helt sluten typ, IP55 |
| Kylningsmetod | IC411, IC410, annan kylmetod kan anpassas |
| Montering | B3,B35,V1,V5,V6,B5 |
| Omgivningstemperatur | -20 grader -50 grader, annan temperatur kan anpassas |
| Höjd över havet | Mindre än eller lika med 1000 m Annan höjd kan anpassas |
| Statorspole | 100 % ren koppar genom vakuumtrycksimpregnering (VPI) |
| Termistor (PTC,PT100), Värmare finns tillgänglig på begäran | |
| Rotorspole | Sårad-rotor, 100 % ren koppar |
| Standard | IEC60034, IEC-motorer |
| Långt skaft kan anpassas | |
Produktöversikt:
YZR- och YZ-seriens lindade rötor, trefas asynkronmotor för lyft och metallurgi är lämplig för drivning av lyftmaskinen och annan liknande utrustning, med hög överbelastningsförmåga och mekanisk styrka, och den är även lämplig för kort-tid eller intermittent service, utrustningen med frekvent start, bromsning och uppenbara stötar och stötar.
Effektgraden och installationsmåtten för motorn är i enlighet med den rekommenderade standarden för IEC 72; korrelationen mellan effektgraden och installationsmåtten är liknande med Japan JEM1202 och Tyskland DIN42681, varav de flesta kan bytas ut. YZR-serien lindad rötor tre-fas asynkronmotor för metallurgi och lyft är i enlighet med specifikationen för professionell standard JB/T10105-1999 och YZ-serien ekorr-burrotor trefas asynkronmotor för metallurgi och lyft är i enlighet med professionell standard.
För mer teknisk data och dimensioner på motorer, vänligen kontakta oss





Populära Taggar: yzr yz serien induktionsmotorer för kranar och metallurgiska applikationer, Kina yzr yz serien induktionsmotorer för kranar och metallurgiska applikationer tillverkare, leverantörer, fabrik, 3-fas asynkrona växelströmsmotorer, Explosionssäker motor, IE4 energibesparande växelströmsmotorer, IE4 induktionsmotorer, YGFFB-185-TH, YGFFB265 TH kundspecifika motorer för bordsrullar
Skicka förfrågan









